Mamy w Starogardzie kolejny mural

Mamy w Starogardzie kolejny mural

Przez prawie trzy tygodnie starogardzcy artyści, Magdalena i Adam Harasowie oraz Józef Olszynka, malowali mural na bocznej ścianie bloku nr 36 na osiedlu Kopernika. Obraz powstał w związku z 30-leciem Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 11 sierpnia br. odbyło się jego uroczyste odsłonięcie.

Idea projektu jest taka, aby w każdym mieście w Polsce, w którym działa Centrum Pomocy Dzieciom, powstał ozdobny mural, nawiązujący do działalności fundacji. To właśnie w Starogardzie powstał on jako pierwszy.

– Mamy co świętować, bo jest to jedna z wielu okazji aby podkreślić, że Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę obchodzi w tym roku swój jubileusz. Działamy przez 30 lat, by chronić dzieci przed krzywdzeniem i dawać im szczęśliwe dzieciństwo. Starogard jest uprzywilejowanym miastem z uwagi na siedzibę jednego z pięciu Centrum Pomocy Dzieciom w Polsce. Jesteśmy dumni, że na terenie naszego miasta jest placówka, która codziennie niesie pomoc dzieciom krzywdzonym. 30 urodziny to powód do dumy, świętowania i do podsumowania naszych działań. Pomyśleliśmy sobie, że miło by było, dać coś mieszkańcom i pokazać, że fundacja działa i jest potrzebna w Starogardzie Gdańskim. Tak zrodził się pomysł, aby powstał ten mural – powiedziała Aurelia Jankowska, koordynator starogardzkiego Centrum Pomocy Dzieciom.

– Na mnie ten mural zrobił olbrzymie wrażenie. Jestem bardzo dumny, że to Starogard jest pierwszym miastem, gdzie taki mural powstał. Świadczy to o tym, że nasza społeczność jest niezwykle otwarta na potrzeby najmłodszych. Jestem za to wdzięczny. Fundacja to nie tylko wsparcie psychologiczne i prawne, ale jak się okazuje również inspiracja artystyczna, którą wszyscy mieszkańcy miasta oraz turyści, będą mogli zobaczyć. Serdecznie dziękuję i gratuluję pomysłu – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

– Dobro dziecka i troska o jego prawidłowy rozwój to rzecz najlepsza. Ogromnie się cieszę, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kociewie”, mogła wnieść swoją cegiełkę do tego projektu, oddając ścianę budynku na osiedlu Kopernika. Poza przekazem artystycznym, mural ma też przekaz społeczny, który pokazuje, że taka fundacja w naszym mieście jest – podkreślił Mieczysław Serocki, zastępca prezesa ds. technicznych ze Spółdzielni Mieszkaniowej Kociewie.

– Bardzo się cieszymy i dziękujemy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, że zaprosili nas do udziału w tym projekcie. Ale też chciałam podziękować fundacji, za to, co robi dla osób bezbronnych i potrzebujących pomocy – podkreśliła Magdalena Haras, autorka projektu i współwykonawczyni muralu. – Zagłębiając się w rożne materiały, natrafiłam na zdjęcie, które nazwałam małym myślicielem. Fotografia, była wykorzystywane przez lata w działalności fundacji. To ona mnie zainspirowała. Ponieważ chciałam pokazać ogrom działań Fundacji na przestrzeni tych 30-lat, pomyślałam sobie, że idealny będzie motyw skrzydeł, czyli ten symboliczny motyw mocy i siły, którą fundacja daje innym codziennie, wykonując bardzo trudną pracę. Kolorowe skrzydła dają siłę i moc, by zmieniać życie i świat na lepsze. Kolorowa łąka to symboliczny motyw naszych życiowych możliwości oraz spełnienia. Szara ściana ma mówić o traumie i doświadczeniu, którego nie jesteśmy w stanie się pozbyć, ale dzięki kolorowym skrzydłom, mamy siłę ją dźwigać – dodała.

To przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez życzliwości Spółdzielni Mieszkaniowej Kociewie, lokalnego biznesu oraz samorządu. Swoją cegiełkę ofiarowała Gmina Miejska Starogard Gdański i starogardzcy przedsiębiorcy: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, firmy Eurobud i Broker, Biuro Rachunkowe RK Roma Kamrowska oraz P.U.Vibo, którym dziękowała koordynator starogardzkiego CPD Aurelia Jankowska.

Źródło: Urząd Miejski w Starogardzie

Previous Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską
Next Akrobatyczny sukces

Może to Ci się spodoba

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

Uzyskali awans zawodowy

25 sierpnia br. dziewięciu nauczycieli z pięciu szkół i dwóch przedszkoli odebrało z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Starogard Gdański akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego

Uroczystości ku czci ofiar II wojny światowej

1 września przypada 82.rocznica wybuchu II wojny światowej. Władze miasta zapraszają poczty sztandarowe i wszystkich mieszkańców do oddania hołdu poległym i zamordowanym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 4.45 – w

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

„Lato z Radiem Gdańsk” w Starogardzie Gdańskim zaprasza

Zapraszamy w piątek 27 sierpnia w godz. 11:00 -15:00 do słuchania audycji „Lato z Radiem Gdańsk”. Opowiemy o tym, co będzie się działo w Starogardzie Gdańskim w ostatni weekend sierpnia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź