Akrobatyczny sukces

Akrobatyczny sukces

Podczas czerwcowych Mistrzostw Polski Juniora młodszego w akrobatyce sportowej w Chorzowie dwójka męska Antoni Gryniuk i Paweł Kraiński zajęli II miejsce. 17 sierpnia tego sukcesu pogratulował im Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Młodzi zawodnicy odwiedzili włodarza razem ze swoją trenerką, a zarazem wiceprezesem UKS „Kociewie”, w którym trenują Agnieszką Szwedą-Princ.

– Jako prezydent Starogardu, skąd się wywodzicie, jestem z Was dumny. Osiągnęliście bardzo wiele, a wiem, że zamierzacie rozwijać się nadal. Takie osoby jak Wy są uosobieniem przyświecającego naszemu miastu hasła „Tu rodzą się gwiazdy” – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

– Antek i Paweł są bardzo „startowi”. To znaczy występy w zawodach, czy konkursach ich napędzają. Doskonale radzą sobie ze stresem. Podczas przygotowań zdarzają się trudne momenty, a czasem nawet chwile zwątpienia, ale szybko się po nich w naszym klubie podnosimy. W dużej mierze jest to zasługa rodziców naszych zawodników – mówiła Agnieszka Szweda-Princ.

W tych samych zawodach w Chorzowie, w których wystartowali Paweł Kraiński i Antoni Gryniuk udział brały również zawodniczki starogardzkiego UKS „Kociewie”: trójka kobiet w składzie: Amelia Dembicka, Oliwia Lis oraz Emma Ślusarczyk; dwójka kobiet: Zuzanna Kottlewska z Martyną Reszką i Oliwia Lis z Martą Jaworską oraz dwójka mieszana: Marta Jaworska z Pawłem Kraińskim, którzy zajęli podczas tych mistrzostw 5. miejsce. Trenerami wspomnianych zawodników są Agnieszka Szweda-Princ i Jarosław Dahm.

– Paweł i Antek jako duet zawsze radzili sobie świetnie. Teraz zaczynają odbiegać od siebie wzrostem, dlatego obaj zaczynają trenować w dwójkach mieszanych. Jednak mimo tego, jeszcze przez najbliższy rok na pewno będą ćwiczyć wspólnie, bo myślę, że mają spore szanse na kolejne sukcesy – podsumowała trener akrobatyki sportowej i wiceprezes UKS „Kociewie” Agnieszka Szweda-Princ.

Źródło: Urząd Miejski w Starogardzie

Previous Mamy w Starogardzie kolejny mural
Next Dwie Gminy – jedna drużyna

Może to Ci się spodoba

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie zaprasza na 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Już od lat, w lipcu Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami: Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn łączy Kociewie z Powiślem podczas rajdu rowerowego. Tradycja ta, nawiązuje do otwarcia mostu

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Deyna Cup Junior 2021. Znamy najlepszych

Borussia Moenchengladbach i Śląsk Wrocław to zwycięzcy IX edycji organizowanego przez Klub Sportowy Beniaminek 03 Turnieju Piłki Nożnej Deyna Cup Junior. Jak co roku w sierpniu, do Starogardu Gdańskiego przyjechało

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź