Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Jak co roku, podczas zajęć dla dzieci prowadzonych latem przez miejskie oraz osiedlowe instytucje Straż Miejska tłumaczy najmłodszym mieszkańcom Starogardu na co uważać i czego unikać, by być bezpiecznym.

– Bezpieczeństwo podczas wakacji jest niezwykle istotnym tematem, zwłaszcza kiedy mówimy o dzieciach, dlatego tak ważny jest dla nas kontakt z najmłodszymi. Omawiamy przede wszystkim zagrożenia, jakie dzieci mogą napotykać podczas zabaw nad wodą, na drogach, w podróży, na podwórku, placu zabaw i podczas jazdy na rowerze, czy coraz bardziej popularnej hulajnodze – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Podczas spotkań strażnicy tłumaczyli dzieciom jak zachować się wobec obcych osób oraz jak skutecznie bronić się przed agresywnym psem. Przypomnieli też do kogo i jak można zwrócić się o pomoc, a przy okazji numery alarmowe, które jak się okazało dzieci doskonale pamiętają. Teraz wiedzą też, że także dzwoniąc pod nr 112, załatwią sprawę kierowaną do Straży Miejskiej. Podczas spotkania każdy uczestnik otrzymał odblaskowy gadżet.

Niedawno starogardzcy strażnicy wyposażeni zostali w hulajnogi, które mają pomóc im w codziennej pracy. – Hulajnogi zostaną wykorzystane też podczas wspólnych działań prewencyjnych z policją, które odbywać się będą na terenie naszego miasta oraz w celach edukacyjnych w starogardzkich szkół podstawowych – tłumaczy Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Źródło: Urząd Miejski w Starogardzie

Previous Jak zrobić oczko wodne z wodospadem?
Next Mamy w Starogardzie kolejny mural

Może to Ci się spodoba

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą  KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź